مرجع آموزشی مادران باردار

دانستنی های دوران بارداری

جنيني كه در رحم‌تان جاخوش كرده، نيازهاي تغذيه‌اي ويژه‌اي دارد كه قرار است از طريق غذايي كه شما مي‌خوريد تامين شود. از طرف ديگر حضورش باعث مي‌شود نياز خود شما هم به بعضي از ويتامين‌ها و مواد معدني بيشتر شود تا بتوانيد سلامتي‌تان را حفظ كنيد.

موضوع : دانستنی های دوران بارداری        تاریخ ارسال : دوشنبه 20 آبان 1398

هنگامی که باردار هستید و دچار تهوع صبحگاهی شده‌اید، آخرین چیزی که ممکن است به فکر انجام دادن آن بیفتید، غذاخوردن است. اما ادامه دادن به غذا خوردن برای شما و جنین‌تان مهم است. انجمن بارداری آمریکا این غذاها را برای کمک به تخفیف به تهوع صحبگاهی پیشنهاد می‌کند:

موضوع : دانستنی های دوران بارداری        تاریخ ارسال : يكشنبه 14 مهر 1398

حدود 3 تا 5 درصد خانم ها در دوران بارداری به دیابت مبتلا میشوند زیرا بارداری باعث میشود تغییراتی جدی در بدن یک زن به وجود آید . با توجه به اینکه بدن مادر تامین کننده تمام مواد لازم برای حیات جنین و کودک است ، در نتیجه دستگاه های مختلف بدن مادر با حداکثر ظرفیت ، مشغول به فعالیت می شوند.

موضوع : دانستنی های دوران بارداری        تاریخ ارسال : دوشنبه 11 شهريور 1398

علائم بارداری در هفته اول بعد از لقاح جزو مواردی است که برای خیلی از خانم‌ها مورد سوال قرار می‌گیرد؛ به خصوص آن‌هایی که مدت‌هاست برای بچه‌دار شدن تلاش می‌کنند و دوست دارند هر چه سریع‌تر علائم بارداری را در خودشان ببینند. در این مقاله با علائم بارداری در هفته اول بعد از لقاح آشنا می‌شوید.

موضوع : دانستنی های دوران بارداری        تاریخ ارسال : شنبه 26 مرداد 1398

یکی از بهترین راه هایی که شما می توانید خود را به موقع به بیمارستان برسانید و آرامش خود را حفظ کنید، شناخت نشانه های زایمان است. این نشانه ها شامل علائمی مثل پارگی کیسهٔ آب و انقباض ها و دردهای مخصوص زایمان است.

موضوع : دانستنی های دوران بارداری        تاریخ ارسال : چهارشنبه 27 تير 1397

دوران بارداری طبیعی معمولا در حدود 280 روز است که روز اول آخرین قاعدگی حساب می‌شود. دوران 9 ماهه بارداری به سه قسمت تقسیم می‌شود که آنها را سه ماهه اول و دوم و سوم می‌نامند.

موضوع : دانستنی های دوران بارداری        تاریخ ارسال : چهارشنبه 27 تير 1397
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .